טבע

teva

new

העולם משתנה (כל הזמן, לא רק עכשיו) וגם חברה ותיקה כמו טבע החליטה להשתנות יחד איתו

כחברה בינלאומית שמגיעה למדינות רבות עבדנו על המיתוג יחד עם סוכנויות שונות בעולם וכשכל אחד תרם את חלקו נוצרה שפה שמצד אחד מתאימה לגודל ולותק של טבע אבל גם מעבירה רעננות וחדשנות שגם היא תואמת את טבע 2020.

העבודה המשותפת עם כל מיני שותפים מהעולם היתה מרתקת ונתנה את האפשרות לעבודה על הרבה תחומים שלא תמיד הם עיקר עבודתנו (בעיקר לא בפריסה עולמית): עיצוב משרדים, Give aways, חומרים שיווקיים פנימיים  התומכים בהשקת המותג וכמובן דיגיטל. ונכון, אנחנו יודעות מה אתם חושבים כבר… זה העיצוב והמתנה המגניבה שלרוב מושכים את תשומת הלב, אבל בזכות החופש והתוכן שטבע מציעים העולם כולו מחכה להם. אנחנו רק ארזנו את זה יפה

The world is ever changing and even old faithfuls like Teva have chosen to move with the times.
As Teva is a multi-international company it allowed us the opportunity to work on branding with various agencies around the world and as each has contributed to a language that fits both the size and seniority of Teva but also brings a freshness and innovation that represents Teva 2020.
Working together with all kinds of partners from around the world has been fascinating and has provided the chance to work in many areas that are not always the core of our work (especially not globally) such as office design, give-aways, internal marketing materials that support the brand launch and digital. Yes, we know what you’re thinking already ... It’s usually the cool design and gifts that draws attention, but thanks to the freedom and content that Teva offers, the whole world is waiting for them. We just packed it nicely.